jirkadolejs 

Oblíbená alba

Alba, která má jirkadolejs v oblíbených
25 fotek, 9.9.2018, 93 zobrazení, 76 komentářů
Hned za hranicí se Saskem v katastru obce Zinnwlad (na naší Cínovec) jsou zajímavé skalní vyhlídky z nezvykle červené horniny, křemenného porfyru.
41 fotek, letos v červenci, 212 zobrazení, 195 komentářů
Přírodní park Džbán je poměrně rozsáhlé přírodovědně a krajinářsky cenné území, ležící na pomezí okresů Louny, Kladno a Rakovník. V jeho SV části jsou významné lokality s výskytem vzácné a chráněné květeny, které jsme nemohli odolat.
20 fotek, 16.7.2018, 134 zobrazení, 125 komentářů
Rozervané návrší nad obcí Blšany u Loun má exotický nádech, navíc se v této PP vyskytuje i vzácná a teplomilná květena. Byli jsme však na něm pozdě, letošek kytkám moc nepřeje, tak jsme si užili alespoň nádherných výhledů na Středohoří.
22 fotek, letos v červenci, 141 zobrazení, 77 komentářů
Panenský Týnec se proslavil svojí nedokončenou katedrálou, působí nefalšovaným středověkým dojmem. Na zbytcích podpěrných sloupů je patrná zručnost tehdejších kameníků, klobouk dolů před jejich stavitelským umem.
1 fotka, 5.8.2018, 130 zobrazení, 45 komentářů | cestování, události, Soutěž: Letní zážitek
Jízda historickým vlakem s parní lokomotivou z Veselí n. L. do Třeboně byl skutečně krásný a nevšední zážitek...
34 fotek, 26.6.2018, 192 zobrazení, 139 komentářů
V den našeho návratu jsme měli dostatek času, udělalo se i hezky a tak jsme si zašli do skanzenu Vlkolínec nedaleko Ružomberoku. Nad obcí se tyčí kopec Sidorovo, kam už jsme ale nestíhali, tak příště. Cestou jsme však procházeli úžasnou louku, kvetly na ní samé skvosty, užili jsme si to.
26 fotek, letos v červnu, 152 zobrazení, 155 komentářů
Počasí v Tatrách nepřeje, tak jsme si zajeli na Liptov. Prošli jsme se do Kalamen a přes Lúčky se vrátili do Liptovské Teplé na oběd. Nejprve jsme ale nakoupili vynikající produkty z ovčího mléka na tamější salaši.
30 fotek, léto, 157 zobrazení, 137 komentářů
Vzdali jsme výstupy na štíty a zvolili Belianské Tatry. Ty právě kvůli kytkám, které u nás většinou nerostou. Jinak kategorie ochrany u kytek je ta naše, pokud u nás taky rostou.
51 fotek, květen až červenec, 1 359 zobrazení, 560 komentářů | cestování, příroda
....zkrátka klasický ichtí letničky
55 fotek, letos v lednu, 139 zobrazení, 117 komentářů
V Luxoru jsme se nalodili na nilskou výletní loď. Ubytovali jsme se v pohodlné kajutě s výhledem z postele rovnou na vodní hladinu. Po návštěvách chrámů v Karnaku, Luxoru a v Údolí králů vyráží flotila luxusních pětipodlažních říčních plavidel. Během poklidné dvoudenní plavby proti proudu do Asuánu nám budou servírovány lahůdky v podobě starověkých chrámů Edfu, Kom Ombo a Philae. Jako pomyslnou třešničku na dortu na závěr zhltneme dva nádherné chrámy z období Nové říše v Abú Simbelu.
30 fotek, 28.7.2018, 37 zobrazení, 16 komentářů | události
Pokus o zachycení zetmění Měsíce a něco málo Marsu :-)
140 fotek, letos v červenci, 50 zobrazení, přidat komentář
26 fotek, letos v květnu, 254 zobrazení, 139 komentářů
V severní části Třebušínské kotliny se na jinak zarostlém vrchu Soudný kámen vyhřívá skalní blok s nádhernými výhledy. Je vyhledáván i horolezci, nabízí několik tras s různými obtížnostmi. Na vedlejším bezejmenném návrší jsme na výslunných skalkách našli vzácné květiny.
40 fotek, 7.5.2018, 285 zobrazení, 216 komentářů
Hned za hranicemi s DDR se nad obcí Schöna zdvihá spíše nenápadný lesem porostlý skalní útvar Kaiserkrone. Jeho vrcholová partie má tři skalní vyhlídky, z nichž jsou vidět známé saské stolovky, pískovce Saského Švýcarska, ale i české kopečky a kaňon Labe.
73 fotek, 19.7.2018, 44 zobrazení, přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.