jirkadolejs 

Alba oblíbenců

Alba lidí, které má jirkadolejs v oblíbených
58 fotek, léto, 0 zobrazení, přidat komentář | architektura, kultura, ostatní
Cisterciácký klášter byl založen roku 1263 českým králem Přemyslem Otakarem II. Původně se klášter jmenoval Svatá Koruna (lat. Sancta Corona, německy Heiligenkron) podle relikvie trnu z Kristovy koruny. Budovy kláštera jsou z velké části středověké (kostel, ambit, kapitulní síň, kaple Andělů Strážných, opatství), částečně barokně upravené.

Po zrušení kláštera Josefem II. byly budovy kláštera využívány pro různé průmyslové provozy (např. slévárna a strojírna ). průmyslové dílny poškodily řadu budov, zvlášť křížovou chodbu..
43 fotek, minulou sobotu, 1 zobrazení, přidat komentář | krajina, příroda, sport
Veselí nad Moravou - Baťův kanál - Zarazice - Kozojídky - Hroznová Lhota - Kněždub - Lučina - Radějov - Mlýnky - Sudoměřice - Petrov-Plže
100 fotek, minulou sobotu, 16 zobrazení, 10 komentářů | dokumenty, události, zábava, zvířata, moje fotozprávy
42 fotek, letos v září, 8 zobrazení, 27 komentářů | makro, příroda, zvířata
100 fotek, tento týden, 38 zobrazení, 32 komentářů | kultura, lidé, oslavy, události, moje fotozprávy
Dny brněnských národnostních menšin
Cestu do Mikulova na vinobraní jsem si obohatil procházkou přes mé oblíbené kopečky, které jsou osázeny vinohrady a v září je tam rozhodně co vidět a ochutnávat ... :-)
NOE  7 | proudy
25 fotek, léto, 110 zobrazení, 43 komentářů | lidé, příroda, rodina-přátelé, zvířata
ráno na Dyji - Novomlýnské nádrže - Baťák - surfař Monty
29 fotek, 11.8.2018, 40 zobrazení, 7 komentářů
V roce 1896 mají všechny přímořské země v Evropě svoji vlastní námořní flotilu. Jedinou výjimku tvoří Bulharsko, a proto v lednu 1896 předkládá vláda před národní shromáždění nový zákon o vytvoření bulharského námořnictva. Podplukovnické učiliště v Ruse se rozděluje a jeho nová část putuje do Varny. Zde se zřídí vysoká škola námořnická. Lodní orchestr je přemístěn stejného roku po stejné trase (Ruse › Varna). Jsou objednány tří minonosky z Francie. Dále je pořízena jachta "Kamčija" a výcviková jachta "Strela" na větrný pohon. Do první balkánské války má Bulharsko šest válečných lodí, dále "Drazki" (bulharský torpédoborec – jméno znamená neohrožený) a buduje se i pobřežní dělostřelectvo.

Nyní má Bulharsko k dispozici několik křižníků, jednu ponorku, několik fregat, korvet a velké množství tryskových motorových člunů a lodí pro vojenské potřeby (minolovky, lodě pro vyloďování). Také bulharské námořnictvo vlastní několik letounů.
63 fotek, 30.8.2018, 45 zobrazení, 82 komentářů | architektura, cestování, města
Český Krumlov byl v minulosti sídelním městem mnoha mocných českých rodů – Vítkovců, pánů z Krumlova, Rožmberků, Eggenbergů a Schwarzenbergů, které pečovaly o jeho výstavbu a reprezentativní charakter. Český Krumlov byl zároveň hlavním správním centrem Rožmberského dominia a do roku 1918 i Krumlovského vévodství a Dominia schwarzenberského. Středověké centrum města je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
37 fotek, 20.4.2016, 35 zobrazení, 28 komentářů | krajina, příroda, země
37 fotek, 8.9.2018, 14 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Rakovnické muzeum najdeme v sousedství Pražské brány. Expozice jsou krásné a přehledné. Návštěvník si může projít muzeum doslova od sklepa po půdu...Nespornou zajímavostí jsou římské mince nalezené na Rakovnicku
60 fotek, ve středu, 21 zobrazení, 6 komentářů | cestování, dokumenty, klasická-fotografie, krajina, města
II. část výletu do Hřenska, tentokrát po ČTZ z Mezní Louky po Garielině stezce na Pravčickou bránu. Po krátkém odpočinku po vystoupání na Mezní Louku od soutěsek jsem pokračoval cíl Pravčická brána. Po cestě už bylo živěji, potkával jsem ale převážně Německé turisty. Z Pravčické potom dolů na silnici do Hřenska a opět pěškobusem na nábřeží do Hřenska k autu. U mne spokojenost, krásný výlet, počasí přálo.
36 fotek, minulou sobotu, 114 zobrazení, 9 komentářů | lidé, oslavy, příroda, události, zábava
28 fotek, 25.8.2018, 157 zobrazení, 135 komentářů
Tentokrát jsme se vypravili do Bretaně trošku jinak. Společně s kamarády jsme si pronajali loď, přesněji řečeno dvě lodě, na kterých se dá bydlet i plout po kanálu Nantes-Brest a řece Oust.
12 fotek, minulou sobotu, 4 zobrazení, přidat komentář | krajina

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.